NOVINKY
Vyhlásenie volieb do Rady školy pri ZŠ s MŠ Dojč
Tanečný koncert
V stredu 27.05.2026 sme sa zúčastnili krásneho takmer dvojhodinového tanečného vystúpenia v Kultúrnom dome v Senici. Bol to koncoročný tanečný koncert žiakov miestnej ZUŠ. Program bol plný energie, talentu a rozmanitých choreografií – od moderných tancov, cez folklór, až po prvky gymnastiky a baletu. Celý koncert dopĺňali pôsobivé svetelné efekty, scénická hudba a pestré kostýmy.
Veľkú radosť sme mali aj z vystúpenia našich žiačok – Lenky Kubánkovej, Anetky Zichovej, Tamarky Čelústkovej a Sašky Gašovej. Ich spolužiaci ich podporili mimoriadnym potleskom a nechýbali ani transparenty, ktoré vytvorili skvelú atmosféru.
Koncertu sa zúčastnili žiaci II. stupňa a po vydarenom kultúrnom zážitku sme si ešte stihli dopriať aj zmrzlinu.
Spoločne sme strávili príjemné popoludnie plné umenia, radosti a podpory mladých talentov.
8
Škola v prírode
Penzión Lagáň Radava sa stal miestom školy v prírode 21detí 2.- 4.ročníka . V Tramptárii, jedinom detskom kráľovstve, prežili super chvíle v nádhernom areály spolu s animátormi a pani učiteľkami.
Venovali sa rôznym remeslám, športovým aktivitám, jazdili na koníku, absolvovali cestu rozprávkovým lesom a zažili veľa iných dobrodružtiev a kopec radosti a pohody.
Mnohé deti boli od mamičiek prvýkrát. Všetky zvládli na výbornú.
Domov sa vrátili s nezabudnuteľnými zážitkami.
2
SHAKESPEARE V NÁS
Naša žiacka 5.A triedy Sofia Vicianová získala prvé miesto v súťaži Shakespeare v nás v kategórii II. stupeň - Hudobný prejav.
Srdečne gratulujeme!
UNICEF - MODRÝ GOMBÍK
Naša škola sa 15.5.2026 zapojila do celoslovenskej zbierky UNICEF - MODRÝ GOMBÍK, ktorá pomáha podvyživeným a hladujúcim deťom.
Zbierku vykonávali žiačky 7. ročníka Timea Vrbová a Ninka Chudá v materskej, základnej škole Dojč a tiež v okolí a po dedine. Vyzbierali sme krásnych 312€, ktoré poputujú UNICEF na výrobu arašidovej pasty, ktorá sa podáva ako celodenná strava pre podvyživené detičky.
Ďakujeme krásne všetkým, ktorí ste nám prispeli s úsmevom do pokladničky. Tiež ďakujeme aj za darcovské SMS, ktoré ste zaslali priamo organizácií.
8
Filmové predstavenie ŠTÚR
Dňa 14. 5. 2026 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili filmového predstavenia ŠTÚR v Cinemax Skalica.Cieľom tejto vzdelávacej aktivity bolo spoznať významnú osobnosť slovenských dejín a zároveň si dopriať aj spoločný kultúrny zážitok.Návšteva filmového predstavenia bola skvelým spestrením vyučovania a zanechala v nás množstvo pozitívnych dojmov.
Zbierka MODRÝ GOMBÍK
Naša škola sa tento rok zapojí do celoslovenskej zbierky MODRÝ GOMBÍK 2026, ktorá pomáha podvyživeným a hladujúcim deťom. Na planéte zomrie každých 60 sekúnd 1 dieťa na následky podvýživy.
Už 3€ nasýtia v jeden deň 3 deti na celý deň!
Týmto príspevkom pomôžeme zabezpečiť špeciálnu terapeutickú výživu (arašidovú pastu), ktorá dokáže podvyživené dieťa vrátiť do života do 8 týždňov.
Zbierka sa uskutoční na našej škole a škôlke zajtra 15.5.2026 a po dedine Dojč. Príspevkom 3€ ako poďakovanie dostanú deti Modrý gombík UNICEF, nižšou symbolickou sumou nálepku UNICEF.
Prispieť môžete aj darcovskou SMS s textom "modry gombik" na číslo 884 (cena SMS je 3€).
Videá detí s arašidovou pastou UNICEF : https://www.youtube.com/watch?v=c4w0AUnIAiU
Vopred ďakujeme všetkým podporovateľom
SLÁVNOSTNÁ AKADÉMIA – DEŇ MATIEK
V nedeľu 10. mája o 15.00 hod. sa v kultúrnom dome v Dojči uskutočnila slávnostná akadémia venovaná všetkým mamám, starým mamám a ženám, ktorým patrilo úprimné poďakovanie za ich lásku, starostlivosť a obetavosť. Bohatý program pripravili žiaci ZŠ s MŠ Dojč pod vedením pani učiteliek a vychovávateliek.
Program odštartoval hudobný vstup – klavírna skladba v sprievode priečnej flauty. Slávnostné popoludnie oficiálne otvorila pani riaditeľka PaedDr. Gabriela Emrichová milými slovami, ktoré venovala všetkým prítomným. Pár úprimných slov pridal aj pán Ladislav Blatnický, poslanec obce Dojč.
Na pódiu sa predstavili dievčatá zo súboru Slavíček s folklórnym pásmom. Už tradične nechýbali kroje, ľudová hudba, piesne a rýchle kroky v krásnych choreografiách.
Deti z troch tried materskej školy potešili publikum piesňami venovanými mamám a babkám, jemnými detskými i známymi modernými tancami, krásnymi prianiami. Nechýbala ani vtipná scénka z rodinného prostredia, ktorá prítomných veľmi pobavila.
Svoje nadanie predviedli aj žiačky zo šiestej a siedmej triedy, ktoré rytmickým tancom roztlieskali celú sálu.Žiaci z Klubu detí sa nenechali zahanbiť a svojím tanečným vystúpením nadviazali na úspech starších dievčat.
Veľmi emotívnym momentom boli verše z vlastnej tvorby venované maminkám, ktoré zazneli s klavírnym sprievodom. Nejedno materinské srdce poskočilo, máloktoré oči zostali suché. Záver akadémie patril poďakovaniam a piesni PRE MAMU v podaní družinárov.
Slávnostnú atmosféru podujatia umocňovala krásna výzdoba z dielne našich vychovávateliek a výtvarníčok. Kultúrny dom bol zaplnený do posledného miesta. Nechýbali zástupcovia žiadnej vekovej kategórie – od najmenších až po seniorov. Každý si mohol nájsť to svoje a odniesť si pekný kultúrny zážitok.Programom nás s úsmevom a pohotovosťou sprevádzali naši deviataci.
Ďakujeme všetkým účinkujúcim, pedagógom, organizátorom aj návštevníkom za krásne popoludnie plné emócií, radosti a úcty k mamám a taktiež ďakujeme za vyzberaný finančný príspevok vo výške 283,26 €, ktorý sme odovzdali Rodičovskému združeniu pri ZŠ s MŠ Dojč a bude použitý pre potreby žiakov našej školy.
54
Indiánska skúška
Dňa 13. mája 2026 sa v našej škole konalo zábavné a poučné predstavenie s názvom Indiánska skúška, ktoré bolo určené pre deti z materskej školy a žiakov 1. stupňa základnej školy.
Deti sa počas predstavenia preniesli do sveta indiánov, kde plnili rôzne úlohy a skúšky odvahy, šikovnosti a spolupráce. Naučili sa niečo nové o živote indiánov, ich tradíciách a spôsobe života v prírode. Nechýbala dobrá nálada, smiech ani aktívne zapájanie detí do programu.
Predstavenie bolo pre všetkých veľkým zážitkom a odniesli si z neho nielen nové poznatky, ale aj pekné spomienky.
3
Všetko, čo mám rád
Deň matiek
Slovenský jazyk a literatúra - obvodné kolo
Dňa 21.04.2026 sa na ZŠ Kúty uskutočnilo obvodné kolo Slovenský jazyk a literatúra. Zúčastnila sa žiačka 4. ročníka Adela Hrubšová, ktorá získala druhé miesto.
Srdečne blahoželáme!
Mladý zdravotník
Územný spolok Červeného kríža pravidelne organizuje súťaž družstiev mladých zdravotníkov. Súťaž sa organizuje pre prvý a druhý stupeň základných škôl so zameraním na preverovanie vedomostí z histórie Červeného kríža a z poskytnutia prvej pomoci. Tento rok sa konala súťaž dňa 7.mája v Športovej hale v Senici a z veľkého množstva súťažných škôl získali naše siedmačky krásne siedme miesto. Dievčatá predviedli svoje zručnosti a túžbu pomáhať, učiť sa stále niečo nové. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník súťaže a radi privítame medzi nami aj nových, nádejných, mladých zdravotníkov.
Englishstar
V tomto školskom roku sa uskutočnil už 13. ročník medzinárodnej súťaže z anglického jazyka Englishstar. Súťaže sa zúčastnili 3 žiaci prvého stupňa (3. a 4. ročník) a 17 žiakov druhého stupňa (5., 7., 8. a 9. ročník).Súťažný deň sa uskutočnil v apríli a na vyplnenie testu mali žiaci 45 minút, počas ktorých sa preverili všetky ich zručnosti z cudzieho jazyka. Hoci na výsledky ešte čakáme, už teraz im blahoželám za odhodlanie a chuť zúčastniť sa súťaže a zmerať si navzájom sily.
Exkurzia Viedeň – Dom mora
Dňa 26. marca 2026 sa 35 žiakov tried 7.A a 8.A a 6. A zúčastnilo exkurzie do Viedne, ktorá sa uskutočnila v rámci projektu ETOM AT–SK zameraného na nemecký jazyk a ochranu životného prostredia-recyklovanie. Projekt, ktorý realizuje Mesto Senica umožnil žiakom spoznať hlavné mesto Viedeň a jeho, nielen morský, svet v Dome mora.
V známom Haus des Meeres (Dom mora) mali žiaci možnosť spoznať rozmanité ekosystémy vodného sveta. Prostredníctvom interaktívnych expozícií sa oboznámili s rôznymi druhmi rýb, plazov či tropických rastlín a zároveň sa dozvedeli viac o ochrane biodiverzity, význame oceánov pre planétu a dopadoch ľudskej činnosti na životné prostredie. Táto časť exkurzie bola mimoriadne podnetná, keďže žiaci mohli na vlastné oči vidieť krehkosť prírodných systémov a dôležitosť ich ochrany.
Po návšteve Domu mora nasledovala prehliadka historického centra Viedne. Napriek tomu, že počasie exkurzii príliš neprialo a celý deň bol sprevádzaný chladom, dobrá nálada žiakov pretrvala až do konca.
Exkurzia splnila svoj cieľ – rozšírila vedomosti žiakov, posilnila ich environmentálne cítenie a zároveň im priniesla množstvo nových zážitkov.
Veríme, že podobné aktivity budú aj naďalej súčasťou vzdelávacieho procesu a prispejú k formovaniu zodpovedného prístupu mladých ľudí k ochrane životného prostredia.